Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Nord giv
alla i zon
#
D94
93
Ekn104
kn1098
#
E1073
E104
K9
EKD6
#
Kkn2
Dkn8752
752
3
#
865
K6
D863
7542

Optimalt kontrakt: 6NT V= -1440
 NT
N24000
S24000
Ö9811119
V109121212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning 4 V-1 Kn 100 32.0/0.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V+4 3 -230 30.0/2.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Monica Gilhorn - Mona Berge 4 V+1 4 -650 23.0/9.0
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö+1 Kn -650 23.0/9.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 Ö+1 3 -650 23.0/9.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö+1 8 -650 23.0/9.0
Henrik Swensson - Yvonne Tolf Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 Ö+1 6 -650 23.0/9.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 Ö+1 3 -650 23.0/9.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V+2 4 -680 13.0/19.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Östen Svantesson - Anders Edstrand 4 V+2 Kn -680 13.0/19.0
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+2 E -680 13.0/19.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 Ö+2 3 -680 13.0/19.0
Mats Andersson - Peter Moricz Mona Andersson - Ulf Schjånberg 3NT V+3 Kn -690 8.0/24.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Olle Persson - Lars Becklén 4 Ö+3 8 -710 5.0/27.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5 Ö+2 8 -710 5.0/27.0
Eva Landin - Marianne Andersson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 6 Ö= 5 -1430 2.0/30.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Zalman Puterman - Maria Tendler 6 V+1 Kn -1460 0.0/32.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing     - 15.7/-