Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.09

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
Ekn10985
K6
64
D84
#

E3
Dkn10852
Kkn1053
#
KD42
Dkn872
7
E62
#
763
10954
EK93
97

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N33474
S33474
Ö1010869
V1010969
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olle Persson - Lars Becklén Eva Landin - Marianne Andersson 5D Ö-2 3 300 32.0/0.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Henrik Swensson - Yvonne Tolf 3NT Ö-5 3 250 30.0/2.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT Ö-4 7 200 27.0/5.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3 Ö-4 E 200 27.0/5.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Björn Klefbohm - Magnus Friberg 5 V-2 E 100 23.0/9.0
Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö-2 7 100 23.0/9.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 V-1 E 50 17.0/15.0
Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö-1 3 50 17.0/15.0
Ragnar Carstam - Helene Carstam Mona Andersson - Ulf Schjånberg 4 V-1 E 50 17.0/15.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Sven Grahn - Wiveca Lindström 2NT Ö-1 7 50 17.0/15.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 N-2 7 -100 11.0/21.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-2 7 -100 11.0/21.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 2 Ö+1 7 -140 8.0/24.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mats Andersson - Peter Moricz 3NT Ö= K -400 5.0/27.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT Ö= 3 -400 5.0/27.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Östen Svantesson - Anders Edstrand 3NT Ö+1 K -430 1.0/31.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT Ö+1 4 -430 1.0/31.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar     - -/14.3