Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Nord giv
Ö-V i zon
E10543
EKkn
E9653
D8762
52

976542
Kkn9
10943
K102
Ekn8

D876
Dkn874
KD103

Optimalt kontrakt: 6 N= 920
 NT
N612989
S6121089
Ö71354
V71354
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Gun Bellander - Ulla Öberg 5D S= 6 550 44.0/0.0
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Gunilla Wallin - Klas Bellander 3NT S+1 7 430 42.0/2.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 N+1 10 420 38.0/6.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 5 S+1 5 420 38.0/6.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 5 S+1 2 420 38.0/6.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 5 N= 3 400 24.0/20.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S= 6 400 24.0/20.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Johan Dieden - Per Henriks 5 S= 6 400 24.0/20.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bert Jehpsson - Bengt Nilsson 5 S= 5 400 24.0/20.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 S= 5 400 24.0/20.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Göran Nyqvist - Peter Perulf 5 S= 5 400 24.0/20.0
Mona Andersson - Rolf Bergström Greger Jonsson - Marianne Falck 5 S= 4 400 24.0/20.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Karen Nielsen - Thomas Davy 5 S= 5 400 24.0/20.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Agneta Johansson - Lars Svensson 5 S= 9 400 24.0/20.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 5 S= 2 400 24.0/20.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gunilla Ljung - Göran Nilsson 5 N= 10 400 24.0/20.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 6 V-3 E 300 12.0/32.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 S+3 5 170 10.0/34.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 S+2 6 150 8.0/36.0
Bodil Wikström - Christina Leander Hanna Lewandowski - Marek Drukier 5 S-1 5 -50 4.0/40.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 6 S-1 6 -50 4.0/40.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Sanna Clementsson - Simon Ekenberg 6 S-1 6 -50 4.0/40.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 6D S-1 4 -100 0.0/44.0
Anitha Lindgren - Marian Krook     - 20.9/-