Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Väst giv
alla i zon
EK972
D107
652
D3
D843
K9
EK
kn9842
10
Ekn8532
D109
EK5
kn65
64
kn8743
1076

Optimalt kontrakt: 6 V= -1430
 NT
N05050
S05050
Ö12812810
V12812811
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö+4 Kn -230 40.0/4.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 Ö+4 Kn -230 40.0/4.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 Ö+4 Kn -230 40.0/4.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö+3 Kn -230 40.0/4.0
Gunilla Wallin - Klas Bellander Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 2 Ö+4 Kn -230 40.0/4.0
Gun Bellander - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö= Kn -620 34.0/10.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT V+1 E -630 32.0/12.0
Bodil Wikström - Christina Leander Johan Dieden - Per Henriks 4 Ö+1 5 -650 29.0/15.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö+1 Kn -650 29.0/15.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V+2 E -660 25.0/19.0
Mona Andersson - Rolf Bergström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+2 E -660 25.0/19.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 Ö+2 Kn -680 15.0/29.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö+2 Kn -680 15.0/29.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Milan Korac - Bengt Nilsson 4 Ö+2 5 -680 15.0/29.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Karen Nielsen - Thomas Davy 4 Ö+2 Kn -680 15.0/29.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö+2 Kn -680 15.0/29.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö+2 5 -680 15.0/29.0
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Bert Jehpsson - Bengt Nilsson 4 Ö+2 5 -680 15.0/29.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 Ö+2 5 -680 15.0/29.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT Ö+3 7 -690 5.0/39.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Stig Unoson - Ulla Wästberg 3NT V+3 2 -690 5.0/39.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3NT V+4 D -720 1.0/43.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5NT Ö+2 4 -720 1.0/43.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand     - 28.5/-