Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Syd giv
Ö-V i zon
Kkn2
KD107
6
kn10983
D6
5
D985432
EK2
E9754
642
K107
54
1083
Ekn983
Ekn
D76

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N93966
S93966
Ö410365
V410365
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 S= E 420 39.0/5.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 S= K 420 39.0/5.0
Gun Bellander - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S= E 420 39.0/5.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Karen Nielsen - Thomas Davy 4 S= E 420 39.0/5.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 S= E 420 39.0/5.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S= E 420 39.0/5.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 S+1 E 170 32.0/12.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Milan Korac - Bengt Nilsson 3 S= E 140 29.0/15.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Christer Östberg - Jan Walhagen 3 S= E 140 29.0/15.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Öhman - Gunnar Olsson 5 V-1 7 100 26.0/18.0
Bodil Wikström - Christina Leander Johan Dieden - Per Henriks 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Mona Andersson - Rolf Bergström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Bert Jehpsson - Bengt Nilsson 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 S-1 E -50 14.0/30.0
Gunilla Wallin - Klas Bellander Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 S-1 K -50 14.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4D S-1 E -100 2.0/42.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5 V= K -600 0.0/44.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand     - 28.5/-