Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Syd giv
N-S i zon
D94
K108
ED75
1063
Ekn106
72
kn9863
Dkn
83
ED64
K2
EK742
K752
kn953
104
985

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N33443
S33443
Ö10109910
V10109910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Östberg - Jan Walhagen Karen Nielsen - Thomas Davy 2 Ö+1 10 -110 43.0/1.0
Mona Andersson - Rolf Bergström Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 Ö+1 2 -110 43.0/1.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Bibi Jönsson - Willy Landgren 2NT V= 4 -120 39.0/5.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT V= 4 -120 39.0/5.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2NT Ö+1 5 -150 34.0/10.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 1NT Ö+2 5 -150 34.0/10.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Sven Grahn - Wiveca Lindström 2NT Ö+1 5 -150 34.0/10.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 2 Ö+4 10 -170 30.0/14.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2NT V+2 4 -180 28.0/16.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Gunilla Wallin - Klas Bellander 2NT Ö+3 10 -210 26.0/18.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gun Bellander - Ulla Öberg 3NT Ö= 5 -400 19.0/25.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT V= 8 -400 19.0/25.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT V= 4 -400 19.0/25.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT Ö= 2 -400 19.0/25.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT Ö= 2 -400 19.0/25.0
Bert Jehpsson - Bengt Nilsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V= 8 -400 19.0/25.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V+1 5 -430 7.0/37.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Johan Dieden - Per Henriks 3NT Ö+1 2 -430 7.0/37.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT Ö+1 9 -430 7.0/37.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bodil Wikström - Christina Leander 3NT V+1 5 -430 7.0/37.0
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT Ö+1 5 -430 7.0/37.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT V+1 5 -430 7.0/37.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+2 2 -460 0.0/44.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf     - -/22.7