Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Nord giv
alla i zon
Ekn1076
D108
98
E42
94
K9742
KD543
10
K32
Ekn3
kn72
Dkn95
D85
65
E106
K8763

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -620
 NT
N73374
S73374
Ö6101056
V6101056
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 N+2 E 140 44.0/0.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 N= D 110 40.0/4.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 N= D 110 40.0/4.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N= D 110 40.0/4.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 V-1 E 100 36.0/8.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Mats Andersson - Claudia Sjöberg Pass   34.0/10.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT Ö= D -90 32.0/12.0
Bodil Wikström - Christina Leander Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 N-1 5 -100 25.0/19.0
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 N-1 2 -100 25.0/19.0
Gunilla Wallin - Klas Bellander Gunilla Ljung - Göran Nilsson 3 N-1 5 -100 25.0/19.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 N-1 E -100 25.0/19.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N-1 E -100 25.0/19.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Christer Östberg - Jan Walhagen 2 N-1 2 -100 25.0/19.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Greger Jonsson - Marianne Falck 2 V= 7 -110 18.0/26.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 V= E -140 15.0/29.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Milan Korac - Bengt Nilsson 3 V= E -140 15.0/29.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 1NT Ö+2 5 -150 12.0/32.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Bert Jehpsson - Bengt Nilsson 3 V+1 E -170 10.0/34.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 V+2 E -200 8.0/36.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT S-4 K -400 5.0/39.0
Gun Bellander - Ulla Öberg Sanna Clementsson - Simon Ekenberg 1NT S-4 3 -400 5.0/39.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Johan Dieden - Per Henriks 4 V= E -620 1.0/43.0
Mona Andersson - Rolf Bergström Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V= E -620 1.0/43.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 14.1/-