Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Väst giv
N-S i zon
EK97
7
Ekn43
K1076
D10
94
K10952
ED32
86542
ED8632
6
4
kn3
Kkn105
D87
kn985

Optimalt kontrakt: 4D V-3 500
 NT
N98689
S98689
Ö35654
V45754
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Gunnar Olsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 3D Ö-4 Kn 800 44.0/0.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT S+1 4 630 42.0/2.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2D Ö-2 8 300 40.0/4.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT Ö-4 Kn 200 37.0/7.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 Ö-4 Kn 200 37.0/7.0
Bert Jehpsson - Bengt Nilsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 1NT S+3 5 180 34.0/10.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jane Brändemar - Nina Nilsson 2NT S+1 5 150 30.0/14.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö-3 9 150 30.0/14.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Bodil Mörnstad - Carin Millar 2NT S+1 9 150 30.0/14.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bodil Wikström - Christina Leander 2NT N= 5 120 26.0/18.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 N= 6 110 24.0/20.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2D Ö-1 Kn 100 20.0/24.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Gunilla Wallin - Klas Bellander 4 Ö-2 Kn 100 20.0/24.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 Ö-2 Kn 100 20.0/24.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Johan Dieden - Per Henriks 1 N= 6 80 16.0/28.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gun Bellander - Ulla Öberg 2 Ö-1 Kn 50 12.0/32.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 2 Ö-1 Kn 50 12.0/32.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 2 Ö-1 Kn 50 12.0/32.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N-1 E -100 6.0/38.0
Mona Andersson - Rolf Bergström Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2NT S-1 9 -100 6.0/38.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N-1 6 -100 6.0/38.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 Ö= 8 -110 2.0/42.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rutger Persson - Claes Nilsson 3D N-4 4 -1100 0.0/44.0
Christer Östberg - Jan Walhagen     - 19.9/-