Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.14

Syd giv
ingen i zon
52
K
Kkn1063
98752
E4
9762
8752
D103
D106
E1085
E94
E64
Kkn9873
Dkn43
D
Kkn

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N78686
S78686
Ö65756
V55656
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Gunnar Olsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 S+1 6 170 43.0/1.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2 S+2 3 170 43.0/1.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V-3 5 150 40.0/4.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 S+1 3 140 36.0/8.0
Bert Jehpsson - Bengt Nilsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 S+1 3 140 36.0/8.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 S+1 8 140 36.0/8.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S= 10 110 20.0/24.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 S= 5 110 20.0/24.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Johan Dieden - Per Henriks 2 S= 8 110 20.0/24.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 S= 3 110 20.0/24.0
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Hanna Lewandowski - Marek Drukier 2 S= 6 110 20.0/24.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S= 3 110 20.0/24.0
Sanna Clementsson - Simon Ekenberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 S= 3 110 20.0/24.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 S= D 110 20.0/24.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bodil Wikström - Christina Leander 2 S= 6 110 20.0/24.0
Mona Andersson - Rolf Bergström Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 S= 3 110 20.0/24.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S= 3 110 20.0/24.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 S= 2 110 20.0/24.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 2 S= 8 110 20.0/24.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 S-1 3 -50 4.0/40.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Gunilla Wallin - Klas Bellander 3NT N-1 8 -50 4.0/40.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 S-1 3 -50 4.0/40.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gun Bellander - Ulla Öberg 2 S-2 3 -100 0.0/44.0
Christer Östberg - Jan Walhagen     - 19.9/-