Kommande tävlingar
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Syd giv
alla i zon
#
92
Kkn3
Ekn1052
D95
#
K83
8754
763
K103
#
D754
D96
84
E864
#
Ekn106
E102
KD9
kn72

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N9109910
S9109910
Ö43443
V43443
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT S+2 4 660 48/0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT N+1 4 630 33/15
Willy Landgren - Bibi Jönsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S+1 3 630 33/15
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3NT S+1 5 630 33/15
Mats Andersson - Gun Bellander Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT S+1 8 630 33/15
Göran Nyqvist - Peter Perulf Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 3NT S+1 8 630 33/15
Bonnie Clementsson - Daniel Matus Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT S+1 4 630 33/15
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S+1 4 630 33/15
Louise Grandinsson - Christina Leander Roger Olsson - Birgitta Andersson 3NT S+1 5 630 33/15
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT S+1 8 630 33/15
Karin Andrée - Agneta Dunemark Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT N+1 6 630 33/15
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3NT S+1 4 630 33/15
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S+1 3 630 33/15
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anita Olofsson - Ulf Öjing 3NT S+1 7 630 33/15
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Olle Persson - Stefan Eriksson 3NT S+1 8 630 33/15
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3NT S= 8 600 12/36
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N= 4 600 12/36
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT S= 8 600 12/36
Wiviann Hassel - Monica Lessing Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT S= 6 600 12/36
Jane Brändemar - Nina Nilsson Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3NT S= 9 600 12/36
Christina Kronlund - Thomas Ålander Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT S= 4 600 12/36
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Hans Antolin - Sven Grahn 3NT S= 7 600 12/36
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Per Henriks - Anders Wirgren 2NT S+1 4 150 3/45
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Monica Gilhorn - Mona Berge 2NT S+1 4 150 3/45
Björn Karlsson - Ann Bomark Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 S= 5 130 0/48