Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
ED
K52
K1064
Ekn105
#
107654
E873
52
84
#
98
D96
9873
D973
#
Kkn32
kn104
EDkn
K62

Optimalt kontrakt: 6NT S= 990
 NT
N1112101012
S111210912
Ö21321
V21321
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christina Kronlund - Thomas Ålander Marianne Falck - Ann Christin Åxman 6NT S+1 5 1020 48/0
Kent Hermansson - Lars Becklén Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 6NT S= E 990 44/4
Hans Antolin - Sven Grahn Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 6NT S= 3 990 44/4
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Jan Öhman - Gunnar Olsson 6NT S= E 990 44/4
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg 3NT N+3 9 490 39/9
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+3 3 490 39/9
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Wiviann Hassel - Monica Lessing 3NT N+2 6 460 34/14
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT S+2 6 460 34/14
Bonnie Clementsson - Daniel Matus Göran Nyqvist - Peter Perulf 4NT S+1 3 460 34/14
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4NT S= 5 430 30/18
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 5NT S-1 E -50 20/28
Willy Landgren - Bibi Jönsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 6NT S-1 E -50 20/28
Åke Lindström - Britt Lindberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6NT S-1 E -50 20/28
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 6NT S-1 E -50 20/28
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Bodil Mörnstad - Carin Millar 6NT S-1 7 -50 20/28
Anita Olofsson - Ulf Öjing Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 6NT S-1 E -50 20/28
Olle Persson - Stefan Eriksson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 6NT S-1 4 -50 20/28
Björn Karlsson - Ann Bomark Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 6 N-1 8 -50 20/28
Monica Gilhorn - Mona Berge Anitha Lindgren - Marian Krook 6NT S-1 E -50 20/28
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 6NT S-2 E -100 6/42
Mats Andersson - Gun Bellander Roger Olsson - Birgitta Andersson 6NT S-2 E -100 6/42
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 6NT S-2 E -100 6/42
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Per Henriks - Anders Wirgren 6NT S-2 5 -100 6/42
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Karen Nielsen - Thomas Davy 6NT S-2 E -100 6/42
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Peter Moricz - Håkan Myrhagen 6NT S-3 8 -150 0/48