Kommande tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
13/10 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
Rapporterade tävlingar
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
05/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Ekn1075
7
K94
E986
#
KD42
Kkn986
kn10
D10
#
963
1043
E8763
73
#
8
ED52
D52
Kkn542

Optimalt kontrakt: 6 S= 1370
 NT
N1287109
S12871010
Ö14633
V14633
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Håkan Linse - Ing-Britt Jurén 3NT S+2 8 660 48/0
Per Henriks - Anders Wirgren Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg 3NT S+1 8 630 42/6
Karin Andrée - Agneta Dunemark Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT S+1 D 630 42/6
Olle Persson - Stefan Eriksson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S+1 8 630 42/6
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT S+1 6 630 42/6
Jan Öhman - Gunnar Olsson Hans Antolin - Sven Grahn 3NT S+1 8 630 42/6
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 S= K 600 30/18
Åke Lindström - Britt Lindberg Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 5 S= Kn 600 30/18
Göran Nyqvist - Peter Perulf Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5 S= 2 600 30/18
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 5 S= 6 600 30/18
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT S= 9 600 30/18
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT S= 8 600 30/18
Bodil Mörnstad - Carin Millar Björn Karlsson - Ann Bomark 5 S= 6 600 30/18
Anitha Lindgren - Marian Krook Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT S+2 6 180 22/26
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Wiviann Hassel - Monica Lessing 2 S+3 K 150 16/32
Ulla Borgström - Monica Wester Louise Grandinsson - Christina Leander 4 S+1 K 150 16/32
Bonnie Clementsson - Daniel Matus Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 S+2 K 150 16/32
Jane Brändemar - Nina Nilsson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 2NT S+1 Kn 150 16/32
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2NT S+1 8 150 16/32
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 S+1 10 130 10/38
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 S= K 110 7/41
Karen Nielsen - Thomas Davy Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 2 N= 10 110 7/41
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Roger Olsson - Birgitta Andersson 3NT S-1 K -100 3/45
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT S-1 Kn -100 3/45
Mats Andersson - Gun Bellander Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N-2 3 -200 0/48