Kommande tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
13/10 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
Rapporterade tävlingar
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
05/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
6
7542
D1096
kn632
#
KD8752
83
8
10875
#
Ekn4
E106
kn5432
K4
#
1093
KDkn9
EK7
ED9

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N991056
S991056
Ö44287
V44286
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Roger Olsson - Birgitta Andersson 4 N+1 4 450 48/0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Olle Persson - Stefan Eriksson 4 N= E 420 46/2
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 S+2 8 200 43/5
Louise Grandinsson - Christina Leander Wiviann Hassel - Monica Lessing 3 V-2 4 200 43/5
Mats Andersson - Gun Bellander Per Henriks - Anders Wirgren 3 N+1 9 170 40/8
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3 S= 8 140 37/11
Hans Antolin - Sven Grahn Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 N= E 140 37/11
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 1NT S+1 8 120 34/14
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V-1 2 100 30/18
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V-1 7 100 30/18
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V-1 7 100 30/18
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Björn Karlsson - Ann Bomark 1NT S= 2 90 26/22
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-1 E -50 24/24
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT Ö= K -90 21/27
Anders Olsson - Sten Ahlgren Willy Landgren - Bibi Jönsson 1NT Ö= K -90 21/27
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Monica Gilhorn - Mona Berge 1NT S-2 7 -100 18/30
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Peter Moricz - Håkan Myrhagen 2 V= 6 -110 13/35
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 2 V= 7 -110 13/35
Anita Olofsson - Ulf Öjing Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 V= 4 -110 13/35
Rutger Persson - Claes Nilsson Karen Nielsen - Thomas Davy 2 V= 2 -110 13/35
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 2 V+1 4 -140 5/43
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 V+1 9 -140 5/43
Åke Lindström - Britt Lindberg Bonnie Clementsson - Daniel Matus 2 V+1 6 -140 5/43
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christina Kronlund - Thomas Ålander 2 V+1 7 -140 5/43
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3D V= 4 -730 0/48