Kommande tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
13/10 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
Rapporterade tävlingar
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
05/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
kn7
874
EK764
D86
#
EK10983
K9
Dkn8
102
#
D652
Dkn103

EKkn97
#
4
E652
109532
543

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -980
 NT
N16302
S16302
Ö12791210
V127101210
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 E -450 43/5
Wiviann Hassel - Monica Lessing Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 V+1 E -450 43/5
Louise Grandinsson - Christina Leander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V+1 E -450 43/5
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 V+1 E -450 43/5
Karen Nielsen - Thomas Davy Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 V+1 E -450 43/5
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Håkan Linse - Ing-Britt Jurén 4 V+1 E -450 43/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Peter Moricz - Håkan Myrhagen 5 V+1 E -480 21/27
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 Ö+2 E -480 21/27
Mats Andersson - Gun Bellander Bonnie Clementsson - Daniel Matus 4 V+2 E -480 21/27
Göran Nyqvist - Peter Perulf Per Henriks - Anders Wirgren 4 Ö+2 E -480 21/27
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V+2 E -480 21/27
Roger Olsson - Birgitta Andersson Åke Lindström - Britt Lindberg 5 V+1 E -480 21/27
Anders Olsson - Sten Ahlgren Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg 4 V+2 E -480 21/27
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 V+2 K -480 21/27
Hans Antolin - Sven Grahn Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+2 K -480 21/27
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 V+2 K -480 21/27
Anita Olofsson - Ulf Öjing Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 V+2 E -480 21/27
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 V+2 E -480 21/27
Olle Persson - Stefan Eriksson Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 V+2 E -480 21/27
Björn Karlsson - Ann Bomark Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V+2 E -480 21/27
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V+2 E -480 21/27
Monica Gilhorn - Mona Berge Karin Andrée - Agneta Dunemark 5 V+1 E -480 21/27
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V+3 E -510 4/44
Willy Landgren - Bibi Jönsson Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 6 V= K -980 1/47
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Björn Klefbohm - Magnus Friberg 6 V= E -980 1/47