Kommande tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
13/10 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
Rapporterade tävlingar
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
05/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
KD875
E75
K42
D10
#
93
K82
D83
EKkn54
#
642
D103
Ekn75
973
#
Ekn10
kn964
1096
862

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N44675
S44675
Ö99767
V99667
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 N= 3 140 48/0
Björn Karlsson - Ann Bomark Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 1NT S= E 90 46/2
Anitha Lindgren - Marian Krook Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-1 5 50 42/6
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö-1 E 50 42/6
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Anita Olofsson - Ulf Öjing 3 Ö-1 E 50 42/6
Willy Landgren - Bibi Jönsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N-1 9 -50 30/18
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Wiviann Hassel - Monica Lessing 2 N-1 6 -50 30/18
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 1NT S-1 E -50 30/18
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 N-1 4 -50 30/18
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N-1 9 -50 30/18
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 N-1 9 -50 30/18
Olle Persson - Stefan Eriksson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 2 N-1 9 -50 30/18
Bodil Mörnstad - Carin Millar Karen Nielsen - Thomas Davy 2 N-1 3 -50 30/18
Jan Öhman - Gunnar Olsson Marianne Falck - Ann Christin Åxman 2 N-1 2 -50 30/18
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 V= K -90 20/28
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anders Olsson - Sten Ahlgren 2NT S-2 9 -100 13/35
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Roger Olsson - Birgitta Andersson 3 N-2 2 -100 13/35
Åke Lindström - Britt Lindberg Per Henriks - Anders Wirgren 3 N-2 2 -100 13/35
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 3 N-2 3 -100 13/35
Louise Grandinsson - Christina Leander Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 N-2 3 -100 13/35
Hans Antolin - Sven Grahn Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-2 9 -100 13/35
Kent Hermansson - Lars Becklén Mats Andersson - Gun Bellander 3 V= K -110 6/42
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Bonnie Clementsson - Daniel Matus 2 V+2 K -130 4/44
Göran Nyqvist - Peter Perulf Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3 S-3 7 -150 1/47
Jane Brändemar - Nina Nilsson Monica Gilhorn - Mona Berge 3 N-3 9 -150 1/47