Kommande tävlingar
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Nord giv
alla i zon
#
D10875
D964
Dkn76
#
K4
Kkn52
842
kn976
#
Ekn962
1087
K3
KD10
#
3
E3
E1095
E85432

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N710776
S710776
Ö62567
V53566
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö-3 E 300 48/0
Olle Persson - Stefan Eriksson Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 2NT Ö-2 3 200 46/2
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 N+2 10 130 44/4
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 2 N+1 7 110 41/7
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 N+1 K 110 41/7
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Göran Nyqvist - Peter Perulf 2NT Ö-1 E 100 35/13
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 1NT V-1 4 100 35/13
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 1NT V-1 5 100 35/13
Rutger Persson - Claes Nilsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 V-1 D 100 35/13
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 S= K 90 25/23
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bonnie Clementsson - Daniel Matus 2 S= K 90 25/23
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Mats Andersson - Gun Bellander 2 S= K 90 25/23
Per Henriks - Anders Wirgren Louise Grandinsson - Christina Leander 2 S= K 90 25/23
Karen Nielsen - Thomas Davy Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S= K 90 25/23
Christina Kronlund - Thomas Ålander Björn Karlsson - Ann Bomark 2 N= 10 90 25/23
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V= 7 -90 18/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 N-1 K -100 13/35
Wiviann Hassel - Monica Lessing Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 N-1 E -100 13/35
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 S-1 K -100 13/35
Hans Antolin - Sven Grahn Monica Gilhorn - Mona Berge 2 S-1 K -100 13/35
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Roger Olsson - Birgitta Andersson 2 S-2 K -200 7/41
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3 S-2 K -200 7/41
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 S-3 K -300 3/45
Anita Olofsson - Ulf Öjing Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 S-3 K -300 3/45
Åke Lindström - Britt Lindberg Kent Hermansson - Lars Becklén 2D N-4 K -1100 0/48