Kommande tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
13/10 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
Rapporterade tävlingar
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
05/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
05/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
E86
108652
ED4
108
#
Dkn10532
KD97
83
4
#
74
E4
K10952
E965
#
K9
kn3
kn76
KDkn732

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N96648
S96648
Ö46695
V46695
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Antolin - Sven Grahn Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT N= 7 600 48/0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 S= 8 110 45/3
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Håkan Linse - Ing-Britt Jurén 3 S= 8 110 45/3
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 V-2 10 100 40/8
Per Henriks - Anders Wirgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3D Ö-1 10 100 40/8
Karen Nielsen - Thomas Davy Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 V-2 10 100 40/8
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö-1 Kn 50 33/15
Ulla Borgström - Monica Wester Mats Andersson - Gun Bellander 4 V-1 10 50 33/15
Kent Hermansson - Lars Becklén Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V-1 10 50 33/15
Louise Grandinsson - Christina Leander Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V-1 10 50 33/15
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 V= 10 -110 27/21
Björn Karlsson - Ann Bomark Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 V= 8 -110 27/21
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 V+1 10 -140 19/29
Wiviann Hassel - Monica Lessing Åke Lindström - Britt Lindberg 3 V= 10 -140 19/29
Karin Andrée - Agneta Dunemark Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 V= 8 -140 19/29
Anitha Lindgren - Marian Krook Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 2 V+1 10 -140 19/29
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V= 10 -140 19/29
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 V+1 10 -140 19/29
Bonnie Clementsson - Daniel Matus Roger Olsson - Birgitta Andersson 2NT Ö+1 K -150 12/36
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 2 V+2 8 -170 7/41
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 2 V+2 E -170 7/41
Jane Brändemar - Nina Nilsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö+1 10 -170 7/41
Monica Gilhorn - Mona Berge Olle Persson - Stefan Eriksson 3 V+1 10 -170 7/41
Willy Landgren - Bibi Jönsson Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 S-2 8 -200 2/46
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V= 10 -420 0/48