Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
K942
KD8
kn74
kn86
#
kn876
E64
EK3
KD4
#
ED10
7
10962
E9732
#
53
kn109532
D85
105

Optimalt kontrakt: 6 V= -920
 NT
N11621
S11621
Ö121271111
V121271111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V-1 3 50 48/0
Per Henriks - Anders Wirgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö+2 Kn -170 45/3
Karen Nielsen - Thomas Davy Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 2 V+2 K -170 45/3
Bonnie Clementsson - Daniel Matus Roger Olsson - Birgitta Andersson 3NT V= K -400 40/8
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 Ö= 9 -400 40/8
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Håkan Linse - Ing-Britt Jurén 3NT V= 9 -400 40/8
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V+1 4 -430 32/16
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT V+1 4 -430 32/16
Hans Antolin - Sven Grahn Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT V+1 K -430 32/16
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V+1 K -430 32/16
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V+1 K -430 32/16
Willy Landgren - Bibi Jönsson Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3NT V+2 2 -460 20/28
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT V+2 2 -460 20/28
Ulla Borgström - Monica Wester Mats Andersson - Gun Bellander 3NT V+2 Kn -460 20/28
Wiviann Hassel - Monica Lessing Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT V+2 2 -460 20/28
Jane Brändemar - Nina Nilsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V+2 4 -460 20/28
Anita Olofsson - Ulf Öjing Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT V+2 2 -460 20/28
Monica Gilhorn - Mona Berge Olle Persson - Stefan Eriksson 3NT V+2 2 -460 20/28
Kent Hermansson - Lars Becklén Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V+2 4 -480 12/36
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3NT V+3 2 -490 7/41
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 3NT V+3 2 -490 7/41
Louise Grandinsson - Christina Leander Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V+3 4 -490 7/41
Björn Karlsson - Ann Bomark Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT V+3 2 -490 7/41
Karin Andrée - Agneta Dunemark Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V+4 2 -520 1/47
Anitha Lindgren - Marian Krook Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT V+4 2 -520 1/47