Kommande tävlingar
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
27/07 Bridgefestivalen
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Öst giv
alla i zon
#
E64
73
Ekn72
E763
#
D10
ED109842
93
42
#
8752

KD1084
KDkn10
#
Kkn93
Kkn65
65
985

Optimalt kontrakt: 1NT S= 90
 NT
N76677
S75677
Ö67766
V67766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NTD Ö-4 9 1100 48/0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Wiviann Hassel - Monica Lessing 4 V-3 3 300 43/5
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ulla Borgström - Monica Wester 4 V-3 3 300 43/5
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 V-3 3 300 43/5
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V-3 E 300 43/5
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 V-2 7 200 30/18
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 V-2 4 200 30/18
Mats Andersson - Gun Bellander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 V-2 3 200 30/18
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 3NT Ö-2 3 200 30/18
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT Ö-2 3 200 30/18
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-2 E 200 30/18
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V-2 E 200 30/18
Karen Nielsen - Thomas Davy Monica Gilhorn - Mona Berge 2 V-2 2 200 30/18
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Hans Antolin - Sven Grahn 3 V-2 4 200 30/18
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Åke Lindström - Britt Lindberg 3 V-1 7 100 16/32
Per Henriks - Anders Wirgren Bonnie Clementsson - Daniel Matus 2 V-1 7 100 16/32
Louise Grandinsson - Christina Leander Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 4 V-1 E 100 16/32
Anita Olofsson - Ulf Öjing Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 V-1 7 100 16/32
Olle Persson - Stefan Eriksson Christina Kronlund - Thomas Ålander 2 V-1 4 100 16/32
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT N= 4 90 10/38
Göran Nyqvist - Peter Perulf Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3 V= E -140 7/41
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3 V= 7 -140 7/41
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 S-4 E -400 4/44
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT Ö= 9 -600 2/46
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Roger Olsson - Birgitta Andersson 4 V= 3 -620 0/48