Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-26

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
Ekn6
954
Dkn6
E1094
?
K432
kn1032
1084
Kkn
?
107
D7
E752
86532
?
D985
EK86
K93
D7

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N999910
S999910
Ö44433
V44433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Olsson - Birgitta Andersson Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT N+2 10 460 47/1
Wiviann Hassel - Monica Lessing Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT N+2 2 460 47/1
Willy Landgren - Bibi Jönsson Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 3NT N+1 2 430 32/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3NT N+1 10 430 32/16
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT N+1 3 430 32/16
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N+1 2 430 32/16
Anders Olsson - Sten Ahlgren Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg 3NT N+1 8 430 32/16
Louise Grandinsson - Christina Leander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N+1 3 430 32/16
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT N+1 5 430 32/16
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT N+1 5 430 32/16
Karen Nielsen - Thomas Davy Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT N+1 2 430 32/16
Hans Antolin - Sven Grahn Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N+1 2 430 32/16
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT N+1 8 430 32/16
Anita Olofsson - Ulf Öjing Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT N+1 4 430 32/16
Olle Persson - Stefan Eriksson Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3NT N+1 2 430 32/16
Mats Andersson - Gun Bellander Bonnie Clementsson - Daniel Matus 3NT N= 10 400 14/34
Göran Nyqvist - Peter Perulf Per Henriks - Anders Wirgren 3NT N= 10 400 14/34
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT N= 2 400 14/34
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Håkan Linse - Ing-Britt Jurén 3NT N= 2 400 14/34
Monica Gilhorn - Mona Berge Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N= 7 400 14/34
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT N+2 8 180 8/40
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kent Hermansson - Lars Becklén 2NT S= 3 120 6/42
Björn Karlsson - Ann Bomark Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT N-1 2 -50 3/45
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N-1 2 -50 3/45
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N-2 10 -100 0/48