Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun 2017-07-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun 2017-07-24

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.24

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
kn98
K863
E108
Ekn5
#
ED102
ED752
kn
732
#
K
94
KD9432
KD84
#
76543
kn10
765
1096

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N22442
S22442
Ö910989
V10119910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Bengt Brynell - Sonja Lindblom 3NT Ö-1 3 100 26/2
Thomas Ålander - Christina Kronlund Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT V-1 5 100 26/2
Gunnar Olsson - Jan Öhman Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 V-1 Kn 100 26/2
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT Ö= 4 -600 19/9
Mats Andersson - Ulla Lundström Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT V= 8 -600 19/9
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Marianne Wästberg - Irma Romare 3NT V= 3 -600 19/9
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT V= 3 -600 19/9
Stig Unoson - Björn Klefbohm Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT V+1 8 -630 10/18
Anita Olofsson - Mona Berge Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V+1 3 -630 10/18
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT Ö+1 10 -630 10/18
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Peter Moricz - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V+1 5 -630 10/18
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3NT Ö+1 5 -630 10/18
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT V+2 8 -660 3/25
Berit Kallstenius - Anne-Catherine Svenning Birgitta Forsström - Yngve Jarl 3NT Ö+2 3 -660 3/25
Bibi Jönsson - Willy Landgren H.O. Thulin - Arne Hansson 3NT V+3 8 -690 0/28