Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
EK832
KD10
kn84
42
#
1097
98643
5
K1086
#

52
D109762
EDkn73
#
Dkn654
Ekn7
EK3
95

Optimalt kontrakt: 5D V-1 100
 NT
N357108
S356108
Ö106623
V106623
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Stig Unoson - Ulla Wästberg 5 N= 5 450 33/7
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N+1 E 450 33/7
Karin Andrée - Agneta Dunemark Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 N+1 10 450 33/7
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 N+1 E 450 33/7
Jane Brändemar - Nina Nilsson Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 N+1 9 450 33/7
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 N+1 5 450 33/7
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N+1 D 450 33/7
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 N+1 6 450 33/7
Johan Erlandsson - Alf Roos Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N= E 420 20/20
Bibi Jönsson - Willy Landgren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N= D 420 20/20
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Monica Gilhorn - Mona Berge 4 N= 9 420 20/20
Björn Karlsson - Ann Bomark Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N= 7 420 20/20
Agneta Johansson - Helena Cewers Mona Andersson - Bengt Brynell 4 N= E 420 20/20
Mats Andersson - Lars Becklén Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 6 N-1 6 -50 8/32
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Berit Kallstenius - A-C Svenning 6 N-1 E -50 8/32
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 5 N-1 E -50 8/32
Britt Lindberg - Åke Lindström Östen Svantesson - Mats Holm 5 N-1 E -50 8/32
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Hanna Lewandowski - Marek Drukier 5 N-1 E -50 8/32
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 5 N-1 9 -50 8/32
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Mörnstad - Carin Millar 5 N-1 E -50 8/32
Håkan Linse - Arne Bojesson Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 6 N-2 E -100 0/40