Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Kkn942
73
8642
94
#
10763
K1098
EK
Dkn3
#
ED8
Dkn652
75
EK6
#
5
E4
Dkn1093
108752

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N47242
S47242
Ö9611911
V9611911
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 7NT Ö-2 E 200 40/0
Håkan Linse - Arne Bojesson Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 6 V-1 9 100 35/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 6 V-1 9 100 35/5
Jane Brändemar - Nina Nilsson Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 6 V-1 9 100 35/5
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6 V-1 3 100 35/5
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Berit Kallstenius - A-C Svenning 3 V= 9 -140 30/10
Johan Erlandsson - Alf Roos Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 V+1 9 -650 16/24
Mats Andersson - Lars Becklén Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+1 5 -650 16/24
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö+1 5 -650 16/24
Britt Lindberg - Åke Lindström Östen Svantesson - Mats Holm 4 V+1 9 -650 16/24
Bibi Jönsson - Willy Landgren Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö+1 5 -650 16/24
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 V+1 2 -650 16/24
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Monica Gilhorn - Mona Berge 4 Ö+1 5 -650 16/24
Karin Andrée - Agneta Dunemark Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 Ö+1 5 -650 16/24
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 V+1 2 -650 16/24
Björn Karlsson - Ann Bomark Karen Nielsen - Thomas Davy 4 Ö+1 5 -650 16/24
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 Ö+1 5 -650 16/24
Agneta Johansson - Helena Cewers Mona Andersson - Bengt Brynell 4 V+1 9 -650 16/24
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 V+1 9 -650 16/24
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 V+2 9 -680 1/39
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 Ö+2 5 -680 1/39