Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
kn1064
kn42
964
K107
#
K98
108
873
65432
#
D72
K76
Ekn5
Dkn98
#
E53
ED953
KD102
E

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N791099
S791099
Ö64334
V63333
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 S= 6 420 39/1
Björn Karlsson - Ann Bomark Agneta Johansson - Helena Cewers 4 S= 2 420 39/1
Johan Erlandsson - Alf Roos Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N= 8 400 36/4
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT S+3 2 180 34/6
Östen Svantesson - Mats Holm Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S+2 Kn 170 26/14
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Berit Kallstenius - A-C Svenning 3 S+1 8 170 26/14
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 S+2 4 170 26/14
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 3 S+1 8 170 26/14
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1 S+3 6 170 26/14
Karin Andrée - Agneta Dunemark Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1 S+3 2 170 26/14
Mona Andersson - Bengt Brynell Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S+1 8 170 26/14
Britt Lindberg - Åke Lindström Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 S+1 6 140 11/29
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Håkan Linse - Arne Bojesson 1 S+2 8 140 11/29
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Andersson - Lars Becklén 2 S+1 2 140 11/29
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 2 S+1 8 140 11/29
Bodil Mörnstad - Carin Millar Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 1 S+2 2 140 11/29
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3 S= 8 140 11/29
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S+1 6 140 11/29
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S+1 4 140 11/29
Monica Gilhorn - Mona Berge Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 S+1 6 110 1/39
Karen Nielsen - Thomas Davy Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N= D 110 1/39