Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Väst giv
alla i zon
#
82
kn42
D76
E10843
#
E109
965
EKkn1092
K
#
kn53
E1087
543
kn52
#
KD764
KD3
8
D976

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N95786
S95786
Ö38655
V38655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 Ö-3 K 300 40/0
Östen Svantesson - Mats Holm Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 2 V-1 8 100 33/7
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 V-1 8 100 33/7
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 V-1 8 100 33/7
Mona Andersson - Bengt Brynell Monica Gilhorn - Mona Berge 2 Ö-1 8 100 33/7
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V-1 8 100 33/7
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V-1 8 100 33/7
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 2 V= 8 -90 21/19
Håkan Linse - Arne Bojesson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V= 8 -90 21/19
Jane Brändemar - Nina Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 V= 8 -90 21/19
Bodil Mörnstad - Carin Millar Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 2 V= 8 -90 21/19
Agneta Johansson - Helena Cewers Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 V= 8 -90 21/19
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 V= 8 -90 21/19
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Björn Karlsson - Ann Bomark 2 S-1 K -100 14/26
Bibi Jönsson - Willy Landgren Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3 V= 8 -110 9/31
Berit Kallstenius - A-C Svenning Johan Erlandsson - Alf Roos 3 V= 8 -110 9/31
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Karen Nielsen - Thomas Davy 3 V= 8 -110 9/31
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 V+1 8 -110 9/31
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 1NT Ö+2 K -150 4/36
Britt Lindberg - Åke Lindström Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 4 S-3 E -300 1/39
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Mats Andersson - Lars Becklén 3 S-3 E -300 1/39