Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
D109432
108
K52
D4
#
8
kn64
ED107
Kkn1062
#
E5
E532
643
E983
#
Kkn76
KD97
kn98
75

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N33473
S33473
Ö1010968
V1010968
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Gilhorn - Mona Berge Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 N+1 5 140 40/0
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4D V-1 2 100 38/2
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3NT Ö-1 7 50 35/5
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 5 Ö-1 K 50 35/5
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Pass   32/8
Bodil Mörnstad - Carin Millar Agneta Johansson - Helena Cewers 2 N-1 6 -100 30/10
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V+1 8 -110 28/12
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 Ö+1 K -130 23/17
Stig Unoson - Ulla Wästberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V+1 10 -130 23/17
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mats Andersson - Lars Becklén 2 Ö+2 7 -130 23/17
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V+2 2 -130 23/17
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Håkan Linse - Arne Bojesson 3 Ö+2 K -150 16/24
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+2 K -150 16/24
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 V+1 2 -150 16/24
Östen Svantesson - Mats Holm Berit Kallstenius - A-C Svenning 3 N-2 3 -200 10/30
Britt Lindberg - Åke Lindström Johan Erlandsson - Alf Roos 3D N-1 E -200 10/30
Karin Andrée - Agneta Dunemark Karen Nielsen - Thomas Davy 3 N-2 E -200 10/30
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 3NT Ö+1 K -430 5/35
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+1 7 -430 5/35
Björn Karlsson - Ann Bomark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4D N-2 E -500 2/38
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Mona Andersson - Bengt Brynell 4D N-3 E -800 0/40