Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
109852
D1062
K7
107
#
E6
9853
E65
EKkn3
#
Dkn3
kn4
Dkn94
8642
#
K74
EK7
10832
D95

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N34675
S34675
Ö99758
V99758
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V-2 8 200 40/0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT S+1 3 120 38/2
Östen Svantesson - Mats Holm Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 2 N= D 110 35/5
Agneta Johansson - Helena Cewers Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 N= Kn 110 35/5
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lars G Svensson - Kerstin Degermark 1NT S-1 9 -50 32/8
Bibi Jönsson - Willy Landgren Hanna Lewandowski - Marek Drukier 1NT V= 2 -90 27/13
Mona Andersson - Bengt Brynell Monica Gilhorn - Mona Berge 1NT V= K -90 27/13
Bodil Mörnstad - Carin Millar Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 1NT V= 8 -90 27/13
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Björn Karlsson - Ann Bomark 1NT V= K -90 27/13
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT S-2 E -100 22/18
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2 V+1 K -110 20/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 1NT V+1 2 -120 18/22
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall 1NT V+2 10 -150 10/30
Håkan Linse - Arne Bojesson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT V+2 5 -150 10/30
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Ulla Wästberg 1NT Ö+2 2 -150 10/30
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Mats Andersson - Lars Becklén 1NT V+2 K -150 10/30
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Karen Nielsen - Thomas Davy 1NT V+2 10 -150 10/30
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Karin Andrée - Agneta Dunemark 2NT Ö+1 K -150 10/30
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT V+2 2 -150 10/30
Britt Lindberg - Åke Lindström Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 2NT Ö+2 K -180 1/39
Berit Kallstenius - A-C Svenning Johan Erlandsson - Alf Roos 1NT V+3 K -180 1/39