Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
kn7
D953
E987
kn108
#
62
86
KD1042
E652
#
EK10853
Ekn104
6
94
#
D94
K72
kn53
KD73

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N65545
S65546
Ö77887
V77887
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Britt Lindberg - Åke Lindström 3 Ö-1 K 50 36/4
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 4 Ö-1 K 50 36/4
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Johan Erlandsson - Alf Roos 4 Ö-1 K 50 36/4
Mona Andersson - Bengt Brynell Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö-1 K 50 36/4
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 Ö-1 K 50 36/4
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Mats Andersson - Lars Becklén 2 Ö= K -110 27/13
Berit Kallstenius - A-C Svenning Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö= 3 -110 27/13
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Agneta Johansson - Helena Cewers 2 Ö= K -110 27/13
Björn Karlsson - Ann Bomark Monica Gilhorn - Mona Berge 2 Ö= K -110 27/13
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 Ö+1 K -140 17/23
Håkan Linse - Arne Bojesson Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 Ö+1 K -140 17/23
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 2 Ö+1 K -140 17/23
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 Ö+1 K -140 17/23
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 2 Ö+1 K -140 17/23
Karen Nielsen - Thomas Davy Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 Ö+1 K -140 17/23
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö+2 2 -170 7/33
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Östen Svantesson - Mats Holm 2 Ö+2 7 -170 7/33
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 Ö+1 K -170 7/33
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 Ö+2 2 -170 7/33
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö= 2 -420 1/39
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö= 2 -420 1/39