Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
2
ED10754
109852
K
#
ED6543
82

E10932
#
87
kn963
EK64
D87
#
Kkn109
K
Dkn73
kn654

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N28735
S49835
Ö94598
V94598
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Nina Nilsson Karen Nielsen - Thomas Davy 3D V-2 E 500 40/0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4D V-1 E 200 36/4
Britt Lindberg - Åke Lindström Håkan Linse - Arne Bojesson 4D V-1 E 200 36/4
Berit Kallstenius - A-C Svenning Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 V-2 E 200 36/4
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-1 E 100 31/9
Björn Karlsson - Ann Bomark Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V-1 K 100 31/9
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N-1 E -50 28/12
Johan Erlandsson - Alf Roos Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 N-2 E -100 22/18
Mats Andersson - Lars Becklén Östen Svantesson - Mats Holm 4D S-1 8 -100 22/18
Bodil Mörnstad - Carin Millar Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT S-2 5 -100 22/18
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N-2 E -100 22/18
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT S-2 5 -100 22/18
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 2 V= E -110 16/24
Agneta Johansson - Helena Cewers Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3 V= 10 -140 14/26
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT S-4 7 -200 11/29
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S-4 E -200 11/29
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 5D N-2 8 -300 7/33
Karin Andrée - Agneta Dunemark Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 5D S-2 E -300 7/33
Bibi Jönsson - Willy Landgren Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3D N-3 8 -500 4/36
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 V= K -620 2/38
Mona Andersson - Bengt Brynell Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4NTD S-4 3 -800 0/40