Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
EK8642
53
kn75
E5
#
D1097
D82
E2
D872
#
3
EKkn10976
K96
kn3
#
kn5
4
D10843
K10964

Optimalt kontrakt: 5D S-2 -300
 NT
N79374
S79374
Ö541059
V541059
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bibi Jönsson - Willy Landgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5D Ö-1 D 100 40/0
Östen Svantesson - Mats Holm Håkan Linse - Arne Bojesson 5 Ö-1 Kn 50 37/3
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 5 Ö-1 Kn 50 37/3
Mona Andersson - Bengt Brynell Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 N-1 E -50 34/6
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 3 Ö+1 Kn -170 32/8
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö+2 Kn -200 30/10
Britt Lindberg - Åke Lindström Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö= Kn -420 24/16
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 Ö= Kn -420 24/16
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 V= 9 -420 24/16
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 Ö= Kn -420 24/16
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 Ö= Kn -420 24/16
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö+1 Kn -450 17/23
Karin Andrée - Agneta Dunemark Monica Gilhorn - Mona Berge 5 Ö= Kn -450 17/23
Berit Kallstenius - A-C Svenning Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3NT V+2 E -460 14/26
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mats Andersson - Lars Becklén 4 Ö+2 5 -480 7/33
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Johan Erlandsson - Alf Roos 4 Ö+2 Kn -480 7/33
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 Ö+2 Kn -480 7/33
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 Ö+2 Kn -480 7/33
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 Ö+2 Kn -480 7/33
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö+2 Kn -480 7/33
Agneta Johansson - Helena Cewers Karen Nielsen - Thomas Davy 4D N-3 E -500 0/40