Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.12

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
D654
KD5
E
Kkn987
?
3
93
Dkn98532
E103
?
EK98
kn864
K1076
D
?
kn1072
E1072
4
6542

Optimalt kontrakt: 4D N-1 -100
 NT
N92695
S92695
Ö410444
V410444
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg Mona Andersson - Bengt Brynell 4 N= K 420 40/0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 N+1 D 110 38/2
Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren Hanna Lewandowski - Marek Drukier 5 V-1 D 50 34/6
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 5 V-1 K 50 34/6
Bodil Mörnstad - Carin Millar Agneta Johansson - Helena Cewers 5 V-1 K 50 34/6
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Håkan Linse - Arne Bojesson 3 V+1 8 -130 25/15
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V= K -130 25/15
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V+1 8 -130 25/15
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 V+1 K -130 25/15
Björn Karlsson - Ann Bomark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V= K -130 25/15
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 Ö+1 6 -130 25/15
Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 V+1 5 -150 14/26
Stig Unoson - Ulla Wästberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V+1 5 -150 14/26
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 V+2 4 -150 14/26
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mats Andersson - Lars Becklén 4 V+1 K -150 14/26
Monica Gilhorn - Mona Berge Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 Ö+1 5 -150 14/26
Karin Andrée - Agneta Dunemark Karen Nielsen - Thomas Davy 5D N-2 D -300 8/32
Östen Svantesson - Mats Holm Berit Kallstenius - A-C Svenning 5 V= E -400 4/36
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 5 V= 5 -400 4/36
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT Ö= 6 -400 4/36
Britt Lindberg - Åke Lindström Johan Erlandsson - Alf Roos 4D N-3 7 -500 0/40