Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.03

? ?
Väst giv
alla i zon
#
kn943
E
kn98
E8652
#
D106
10953
E102
D104
#
EK75
K874
KD73
7
#
82
Dkn62
654
Kkn93

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N74444
S74444
Ö69999
V69999
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren Dennis Alsensjö - Gunilla Rasmusson 3NT V-2 2 200 25.0/1.0
Östen Svantesson - Mats Holm Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 Ö-2 8 200 25.0/1.0
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Claudia Sjöberg - Christer Ekberg 4 V-1 2 100 20.0/6.0
Anna-Greta Fristedt - Alicia Carlsson Hanna Lewandowski - Christina Leander 4 Ö-1 8 100 20.0/6.0
Gun Bellander - Klas Bellander Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT V-1 5 100 20.0/6.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 S-1 E -100 16.0/10.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2 Ö= 8 -110 14.0/12.0
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 Ö+1 3 -140 6.0/20.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Marianne Wästberg - Irma Romare 3 Ö= 8 -140 6.0/20.0
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Gunlis Åberg - Ulla Öberg 2 Ö+1 8 -140 6.0/20.0
Olle Persson - Jan Clementsson Anders Nordberg - Barbro Melander 3 V= 4 -140 6.0/20.0
Stig Unoson - Anne cathrine Svensson Bengt Brynell - Sonja Lindblom 3 V= 6 -140 6.0/20.0
Ulf Öjing - Anita Olofsson Thomas Davy - Karen Nielsen 2 V+1 8 -140 6.0/20.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Mats Andersson - Ulla Lundström 2 V+1 Kn -140 6.0/20.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren     - 13.6/-