Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.03

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
73
K10943
D2
10632
#
E942
Ekn
K9763
E7
#
KD1085
D85
kn
Dkn94
#
kn6
762
E10854
K85

Optimalt kontrakt: 6 V= -980
 NT
N34513
S34513
Ö10981110
V10981210
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Brynell - Sonja Lindblom Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 V= 4 -420 21.0/5.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Nordberg - Barbro Melander 4 V= 3 -420 21.0/5.0
Hanna Lewandowski - Christina Leander Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 Ö= 5 -420 21.0/5.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulf Öjing - Anita Olofsson 4 Ö= 7 -420 21.0/5.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 Ö= 7 -420 21.0/5.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö= 6 -420 21.0/5.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunlis Åberg - Ulla Öberg 4 Ö+1 E -450 12.0/14.0
Mats Andersson - Ulla Lundström Anna-Greta Fristedt - Alicia Carlsson 4 Ö+1 E -450 12.0/14.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 4 Ö+1 5 -450 12.0/14.0
Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren Marianne Wästberg - Irma Romare 4 V+2 7 -480 5.0/21.0
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Olle Persson - Jan Clementsson 4 V+2 3 -480 5.0/21.0
Stig Unoson - Anne cathrine Svensson Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 4 Ö+2 5 -480 5.0/21.0
Gun Bellander - Klas Bellander Östen Svantesson - Mats Holm 5 Ö+1 6 -480 5.0/21.0
Dennis Alsensjö - Gunilla Rasmusson Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 6 Ö= E -980 0.0/26.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén     - 10.7/-