Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.03

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
E2
E109732
D86
Kkn
?
KD9543
kn8
107
1042
?
kn107
D6
EKkn54
E87
?
86
K54
932
D9653

Optimalt kontrakt: 2NTD N-1 -100
 NT
N73837
S73827
Ö47383
V47383
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Nordberg - Barbro Melander 2 N= E 110 26.0/0.0
Gun Bellander - Klas Bellander Östen Svantesson - Mats Holm 4 V-2 K 100 24.0/2.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunlis Åberg - Ulla Öberg 3 N-1 E -50 21.0/5.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT N-1 E -50 21.0/5.0
Mats Andersson - Ulla Lundström Anna-Greta Fristedt - Alicia Carlsson 5 N-2 Kn -100 18.0/8.0
Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren Marianne Wästberg - Irma Romare 3 V= E -140 15.0/11.0
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Olle Persson - Jan Clementsson 3 V= E -140 15.0/11.0
Dennis Alsensjö - Gunilla Rasmusson Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2 V+2 E -170 9.0/17.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulf Öjing - Anita Olofsson 2 V+2 E -170 9.0/17.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 3 V+1 E -170 9.0/17.0
Claudia Sjöberg - Christer Ekberg Thomas Davy - Karen Nielsen 3 V+1 E -170 9.0/17.0
Stig Unoson - Anne cathrine Svensson Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3 V+2 E -200 4.0/22.0
Bengt Brynell - Sonja Lindblom Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 V= 6 -420 1.0/25.0
Hanna Lewandowski - Christina Leander Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 Ö= 6 -420 1.0/25.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén     - 10.7/-