Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2017-06-28

Bricka 18

BK S:t Erik, Sverige 2017.06.28

Öst giv
N-S i zon
2
D852
kn9
kn108765
E1053
1073
10632
D4
D96
EKkn96
854
K9
Kkn874
4
EKD7
E32

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N107576
S107576
Ö36667
V35657
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Eriksson - Paul Iwarson Ingrid Stockman - Anneliese Schapira 3 N+1 K 130 52/0
Bengt Wiberg - Bengt Wärn Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson 1 S+1 10 110 47/5
Marianne Sävenfalk - Anita Westerling Ellen Norman - Cecilia Lindberg 2 S= 7 110 47/5
Margareta Winell - Kerstin Grandell Monica Grangien - Rolf Norlin 2 S= 10 110 47/5
Per Adolphson - Annette Rotstein Carin Lettermark - Marianne Karta 3 N= E 110 47/5
Jan Christiernin - Lars Thånell Gunnar Ericsson - Gunilla Seth 2 V-2 Kn 100 40/12
Berit Helge - Christina Martin Birger Bogstag - Åsa Trollborg 3 Ö-2 E 100 40/12
Barbro Henrikson - Florence Bodin Viviann Rosenlund - Evy Andersson 3 Ö-2 E 100 40/12
Carita von Sydow - Björn Malmberg Inga Bud - Ann-Christine Brask 1 S= 3 80 36/16
Claes Ewerlöf - Michael Hagelin Jozef Orski - Monika Borg 3 Ö-1 E 50 31/21
Anita Ullenvik - Inger Söderin Wiktor Raldow - Albert Feldman 2 Ö-1 E 50 31/21
Jane Ellner - Britt Andersson Carl-Axel Staël von Holstein - Cecilia Versteegh 3 Ö-1 E 50 31/21
Jolanta Abrigo - Bernt Lundberg Sofia Ryman - Tomas Törnqvist 2 Ö-1 K 50 31/21
Barbara Lane - Maj-Britt Bronstein Ann Löfberg - Karin Ekhammar 1NT Ö= E -90 26/26
Leif Anderberg - Ami Lindkvist Eva Klingspor - Berit Strandberg 5 N-1 E -100 21/31
(FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell Gunnar Franzén - Radu Tomescu 2 S-1 10 -100 21/31
Kerstin Klintberg - Kerstin Ström Margareta Schwartz - Pia Rydbeck 5 N-1 E -100 21/31
Siv Önefäldt - Per Stenfelt Anders Spjuth - Börje Larsson 2 S-1 D -100 21/31
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Gunnel Levander - Marie-Anne Olsson 3NT N-2 Kn -200 12/40
Ulla Bohlin - Per Molin Elisabeth Forsell - Sigbritt Israelson 3NT N-2 E -200 12/40
Lars Törnlund - Lars-Erik Edlund Anita Deckel - Karin Wallin 5 N-2 E -200 12/40
Ingrid Johansson - Dorothy Fristedt Gunilla Fredriksson - Mona Hellingh 3 N-2 6 -200 12/40
Siv Holst - Hans Holst Åsel Floderus - Nils Wikstad 3NT N-2 E -200 12/40
Ulla-Britt Olsson - Jan Nordlund Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 3 S-3 3 -300 6/46
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Thomas Malmström - Björn Rahmqvist 3NT N-4 E -400 2/50
Kjell Håkansson - Anita Löfgren Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström 3 S-4 7 -400 2/50
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Per Skoglund - Thure Söderberg 3 S-4 10 -400 2/50