Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D654
Ekn93
K7
K82
#
K832
104
982
kn1093
#
E1097
KD52
4
E654
#
kn
876
EDkn10653
D7

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N410748
S49648
Ö93685
V93685
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulla Wästberg Kristi Meier - Per Nilsson 3NTD N+1 7 950 40.0/0.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT N+1 5 630 38.0/2.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT N= 4 600 35.0/5.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3NT N= 2 600 35.0/5.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3 V-2 K 200 32.0/8.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Klefbohm - Susanne Levin 3 S+2 2 150 30.0/10.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N+1 K 130 26.0/14.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jan Clementsson - Mats Andersson 3 S+1 2 130 26.0/14.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 S+1 2 130 26.0/14.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S= 4 110 19.0/21.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 S+1 Kn 110 19.0/21.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Greger Jonsson - Marianne Falck 3 S= 3 110 19.0/21.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 S= 2 110 19.0/21.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5 S-1 2 -100 10.0/30.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N-1 K -100 10.0/30.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Åke Kajrup - Jan Öhman 3NT N-1 7 -100 10.0/30.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3NT N-1 9 -100 10.0/30.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT N-1 K -100 10.0/30.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mats Holm - Richard Korse 3 V= K -140 4.0/36.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 N-2 4 -200 1.0/39.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 5 S-2 2 -200 1.0/39.0
Nina Nilsson - Lars Becklén     - -/25.1