Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Väst giv
alla i zon
#
853
EK532
52
KD5
#
KDkn104
kn4
D
E10983
#
E
D107
EKkn986
kn42
#
9762
986
10743
76

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N21531
S21531
Ö91181010
V91181010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 V-1 E 100 37.0/3.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Göran Nyqvist - Peter Perulf 5 V-1 E 100 37.0/3.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Åke Kajrup - Jan Öhman 4 V-1 E 100 37.0/3.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V-1 K 100 37.0/3.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 Ö= 9 -130 31.0/9.0
Mats Holm - Richard Korse Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 Ö+1 3 -130 31.0/9.0
Johan Erlandsson - Alf Roos Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 Ö+2 6 -150 26.0/14.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 Ö+1 9 -150 26.0/14.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Greger Jonsson - Marianne Falck 3 Ö+2 6 -150 26.0/14.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Nina Nilsson - Lars Becklén 4 V= E -620 22.0/18.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 3NT Ö+1 9 -630 17.0/23.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 3NT Ö+1 6 -630 17.0/23.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT Ö+1 9 -630 17.0/23.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT Ö+1 9 -630 17.0/23.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+2 6 -660 8.0/32.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT Ö+2 9 -660 8.0/32.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT Ö+2 6 -660 8.0/32.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3NT Ö+2 9 -660 8.0/32.0
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT Ö+2 9 -660 8.0/32.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT Ö+3 3 -690 2.0/38.0
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NTD Ö+3 8 -1350 0.0/40.0
Zalman Puterman - Maria Tendler     - -/17.5