Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
94
EK83
D64
EK65
#
K86
kn105
10
Dkn10432
#
ED10753
D764
987
#
kn2
92
EKkn532
987

Optimalt kontrakt: 4D N-1 -100
 NT
N79547
S78537
Ö63593
V63593
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N+2 E 460 40.0/0.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N+1 4 430 35.0/5.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT N+1 D 430 35.0/5.0
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Johan Erlandsson - Alf Roos 3NT N+1 9 430 35.0/5.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+1 9 430 35.0/5.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4D Ö-2 2 300 30.0/10.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 S+1 K 150 25.0/15.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 S+1 K 150 25.0/15.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 S+2 K 150 25.0/15.0
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S+1 K 150 25.0/15.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Louise Grandinsson - Monica Lannerud 4 S-1 6 -50 19.0/21.0
Mats Holm - Richard Korse Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 5 N-1 E -50 19.0/21.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT N-2 7 -100 14.0/26.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3NT N-2 2 -100 14.0/26.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT N-2 7 -100 14.0/26.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 Ö= E -140 7.0/33.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 Ö= E -140 7.0/33.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Kristi Meier - Per Nilsson 2 Ö+1 E -140 7.0/33.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Karen Nielsen - Thomas Davy 3 Ö= K -140 7.0/33.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Jan Clementsson - Mats Andersson 2 Ö+2 E -170 2.0/38.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3D Ö+1 E -630 0.0/40.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf     - 18.2/-