Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Syd giv
alla i zon
#
75
KD862
4
kn9762
#
E9863
kn54
D9
ED3
#
K42
E73
K1087
K104
#
Dkn10
109
Ekn6532
85

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N65633
S65633
Ö786910
V786910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 V-2 4 200 39.0/1.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3 Ö-2 10 200 39.0/1.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V-1 4 100 27.0/13.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 V-1 4 100 27.0/13.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V-1 4 100 27.0/13.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V-1 4 100 27.0/13.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö-1 4 100 27.0/13.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 V-1 4 100 27.0/13.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Karen Nielsen - Thomas Davy 4 V-1 4 100 27.0/13.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT Ö-1 6 100 27.0/13.0
Björn Klefbohm - Susanne Levin Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 V-1 4 100 27.0/13.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 V-1 4 100 27.0/13.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3 V= 4 -140 15.0/25.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= 4 -140 15.0/25.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT V= 6 -600 10.0/30.0
Klas Bellander - Thomas Ehrstedt Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö= 3 -600 10.0/30.0
Mats Holm - Richard Korse Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 3NT V= 2 -600 10.0/30.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT V+1 K -630 4.0/36.0
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Johan Erlandsson - Alf Roos 3NT V+1 2 -630 4.0/36.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Kristi Meier - Per Nilsson 3NT Ö+1 3 -630 4.0/36.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT Ö+2 6 -660 0.0/40.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf     - 18.2/-