Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
K
10532
ED1073
Kkn9
#
D42
EK86
8
107532
#
Ekn98765
Dkn
Kkn4
6
#
103
974
9652
ED84

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N67512
S67512
Ö767118
V767118
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Johan Erlandsson - Alf Roos 3 Ö+2 5 -200 37.0/3.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö+3 2 -200 37.0/3.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö+3 9 -200 37.0/3.0
Mats Holm - Richard Korse Björn Klefbohm - Susanne Levin 3 Ö+2 2 -200 37.0/3.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 2 Ö+4 9 -230 32.0/8.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö= E -420 30.0/10.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 Ö+1 10 -450 18.0/22.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 Ö+1 4 -450 18.0/22.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 4 Ö+1 4 -450 18.0/22.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö+1 E -450 18.0/22.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Karen Nielsen - Thomas Davy 4 Ö+1 4 -450 18.0/22.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 Ö+1 5 -450 18.0/22.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö+1 9 -450 18.0/22.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 Ö+1 E -450 18.0/22.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö+1 8 -450 18.0/22.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 Ö+1 E -450 18.0/22.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 Ö+1 7 -450 18.0/22.0
Kristi Meier - Per Nilsson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 Ö+2 2 -480 3.0/37.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö+2 10 -480 3.0/37.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 Ö+2 9 -480 3.0/37.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 4 V+2 9 -480 3.0/37.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard     - 17.2/-