Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
E7
D10654
Dkn9
K83
#
D953
kn8
K1075
E107
#
862
E7
E43
96542
#
Kkn104
K932
862
Dkn

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N67978
S67978
Ö76455
V76455
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Richard Korse Björn Klefbohm - Susanne Levin 2 N+2 8 170 40.0/0.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Johan Erlandsson - Alf Roos 3 N= 2 140 29.0/11.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 N= 2 140 29.0/11.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N= E 140 29.0/11.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N= 2 140 29.0/11.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Åke Lindström - Britt Lindberg 3 N= E 140 29.0/11.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 N= E 140 29.0/11.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S= E 140 29.0/11.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3 N= 2 140 29.0/11.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N+1 E 140 29.0/11.0
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 N+1 6 140 29.0/11.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 2 N= 2 110 17.0/23.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 2 N= 2 110 17.0/23.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Bergström - Christer Löfgren Pass   14.0/26.0
Kristi Meier - Per Nilsson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N-1 2 -50 6.0/34.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-1 E -50 6.0/34.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald 4 N-1 2 -50 6.0/34.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N-1 4 -50 6.0/34.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 N-1 E -50 6.0/34.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 N-1 6 -50 6.0/34.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 N-1 E -50 6.0/34.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard     - 17.2/-