Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
ED
E10952
10742
94
#
K43
K8
EK5
108753
#
kn9862
kn73
kn6
Kkn2
#
1075
D64
D983
ED6

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N510968
S510968
Ö73475
V73475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mats Holm - Richard Korse 3 Ö-2 6 200 38.8/1.2
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 Ö-2 4 200 38.8/1.2
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N= K 140 32.2/7.8
Stig Unoson - Ulla Wästberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N= 2 140 32.2/7.8
Jan Clementsson - Mats Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N= K 140 32.2/7.8
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N= 8 140 32.2/7.8
Kristi Meier - Per Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö-1 D 100 22.2/17.8
Åke Lindström - Britt Lindberg Johan Erlandsson - Alf Roos 2 Ö-1 D 100 22.2/17.8
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 1NT V-1 5 100 22.2/17.8
Nina Nilsson - Lars Becklén Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 Ö-1 4 100 22.2/17.8
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 Ö-1 6 100 22.2/17.8
Åke Kajrup - Jan Öhman Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 N-1 2 -50 14.5/25.5
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3 N-1 6 -50 14.5/25.5
Zalman Puterman - Maria Tendler Greger Jonsson - Marianne Falck 1 Ö= 3 -80 11.2/28.8
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 1NT V= 2 -90 5.6/34.4
Rolf Bergström - Christer Löfgren Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 V= 2 -90 5.6/34.4
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 1NT V= 5 -90 5.6/34.4
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Karen Nielsen - Thomas Davy 1NT V= 5 -90 5.6/34.4
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 Ö= 8 -110 0.1/39.9
Björn Klefbohm - Susanne Levin     - 20.7/-
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Håkan Linse - Arne Bojesson     A+ 24.0/16.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson     A- 16.0/24.0