Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
84
kn
kn9543
ED954
#
Ekn763
D73
D87
kn8
#
D9
108642
E106
1032
#
K1052
EK95
K2
K76

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N98768
S99778
Ö33654
V33654
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Kajrup - Jan Öhman Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT N= 4 600 38.8/1.2
Zalman Puterman - Maria Tendler Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT S= 3 600 38.8/1.2
Stig Unoson - Ulla Wästberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2NT S+2 3 180 34.4/5.6
Nina Nilsson - Lars Becklén Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 1NT S+3 3 180 34.4/5.6
Kristi Meier - Per Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT S+2 3 150 25.5/14.5
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 1NT S+2 6 150 25.5/14.5
Åke Lindström - Britt Lindberg Johan Erlandsson - Alf Roos 1NT S+2 3 150 25.5/14.5
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 1NT S+2 3 150 25.5/14.5
Jan Clementsson - Mats Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 S+2 E 150 25.5/14.5
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 1NT S+2 6 150 25.5/14.5
Rolf Bergström - Christer Löfgren Göran Nyqvist - Peter Perulf 1NT S+1 6 120 17.8/22.2
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 3 N= D 110 15.6/24.4
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Karen Nielsen - Thomas Davy 1NT Ö-1 5 50 13.4/26.6
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT S-1 6 -100 10.1/29.9
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 N-1 E -100 10.1/29.9
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 N-2 8 -200 6.7/33.3
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mats Holm - Richard Korse 3NT N-3 6 -300 2.3/37.7
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 N-3 6 -300 2.3/37.7
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT S-3 6 -300 2.3/37.7
Björn Klefbohm - Susanne Levin     - 20.7/-
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Håkan Linse - Arne Bojesson     A+ 24.0/16.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson     A- 16.0/24.0