Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Gun 2017-06-28

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.28

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
K
KD95
ED10863
105
#
532
E104
kn94
ED63
#
Dkn104
kn87
K52
kn74
#
E9876
632
7
K982

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N78987
S78987
Ö55455
V55456
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT N= D 600 39.0/1.0
Nina Nilsson - Lars Becklén Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT S= 3 600 39.0/1.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2D Ö-3 7 500 36.0/4.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3 V-5 E 250 34.0/6.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Johan Erlandsson - Alf Roos 3 Ö-4 7 200 32.0/8.0
Åke Kajrup - Jan Öhman Jan Clementsson - Mats Andersson 2 N+2 D 170 30.0/10.0
Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 2NT S= 2 120 28.0/12.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Åke Lindström - Britt Lindberg 2 S= 4 110 22.0/18.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 N= 7 110 22.0/18.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Mats Holm - Richard Korse 2 N= 7 110 22.0/18.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 2 N= D 110 22.0/18.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N+1 4 110 22.0/18.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N= D 90 15.0/25.0
Kristi Meier - Per Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N= D 90 15.0/25.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N-1 D -100 6.0/34.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N-1 4 -100 6.0/34.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N-1 D -100 6.0/34.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 2 N-1 D -100 6.0/34.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Björn Klefbohm - Susanne Levin 2NT S-1 3 -100 6.0/34.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT S-1 3 -100 6.0/34.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Greger Jonsson - Marianne Falck 3 N-1 D -100 6.0/34.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren     - 18.1/-