Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
108643
103
8762
D8
#
ED
984
ED4
kn7652
#
Kkn52
ED72
K109
103
#
97
Kkn65
kn53
EK94

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -600
 NT
N44454
S44454
Ö98989
V88988
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT Ö-1 5 100 34/6
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V-1 8 100 34/6
Olle Persson - Stefan Eriksson Ebon Agvard - Jan Öhman 3NT V-1 3 100 34/6
Anders Olsson - Sten Ahlgren Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö-1 K 100 34/6
Britt Lindberg - Åke Lindström Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT Ö-1 9 100 34/6
Östen Svantesson - Mats Holm Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V-1 8 100 34/6
Kent Hermansson - Lars Becklén Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT Ö-1 9 100 34/6
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2NT V= 4 -120 26/14
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 Ö= E -140 24/16
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N-3 10 -150 22/18
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 2NT V+2 4 -180 20/20
Lars G Svensson - Christian Frisk Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT Ö= 5 -600 12/28
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anders Freij - Håkan Litsegård 3NT Ö= E -600 12/28
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 3NT Ö= 5 -600 12/28
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT Ö= 5 -600 12/28
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö= 4 -600 12/28
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT Ö= 9 -600 12/28
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Svante Berglund - Martti Niileksela 3NT V= 10 -600 12/28
Christer Östberg - Jan Walhagen Helene Carstam - Ragnar Carstam 3NT Ö+1 E -630 2/38
Peter Moricz - Barbro Melander Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT Ö+1 E -630 2/38
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT V+1 4 -630 2/38