Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
KD1085
985
K1087
6
#
E962
K4
EDkn52
K3
#
kn74
106
963
EDkn84
#
3
EDkn732
4
109752

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N44965
S54965
Ö88467
V88467
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Anders Freij - Håkan Litsegård 4D V-4 6 800 40/0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 4D S+1 2 690 38/2
Jane Brändemar - Nina Nilsson Kent Hermansson - Lars Becklén 3D S= K 530 36/4
Ebon Agvard - Jan Öhman Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S+2 E 170 34/6
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 5 Ö-3 3 150 32/8
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Borgström - Monica Wester 3 S= E 140 29/11
Svante Berglund - Martti Niileksela Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 S= K 140 29/11
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Olle Persson - Stefan Eriksson 3NT V-2 K 100 25/15
Peter Moricz - Barbro Melander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V-2 6 100 25/15
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V-1 9 50 22/18
Bodil Mörnstad - Carin Millar Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S-1 E -50 17/23
Christer Östberg - Jan Walhagen Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N-1 E -50 17/23
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S-1 E -50 17/23
Louise Grandinsson - Christina Leander Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 S-1 E -50 17/23
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S-2 E -100 12/28
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V= 6 -110 9/31
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 V= 8 -110 9/31
Lars G Svensson - Christian Frisk Göran Nyqvist - Peter Perulf 4D S-2 K -300 6/34
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3NT V= K -400 4/36
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V+1 9 -430 1/39
Helene Carstam - Ragnar Carstam Östen Svantesson - Mats Holm 3NT V+1 5 -430 1/39