Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Syd giv
alla i zon
#
98732
K763
E3
K4
#
kn6
kn92
94
Dkn10973
#
ED104
D105
Dkn106
E5
#
K5
E84
K8752
862

Optimalt kontrakt: 1NT V= -90
 NT
N67775
S56675
Ö76667
V76667
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö-2 4 200 38/2
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö-2 2 200 38/2
Jane Brändemar - Nina Nilsson Kent Hermansson - Lars Becklén 3 Ö-2 8 200 38/2
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 2 N= E 110 34/6
Ebon Agvard - Jan Öhman Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö-1 5 100 27/13
Bodil Mörnstad - Carin Millar Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 Ö-1 7 100 27/13
Christer Östberg - Jan Walhagen Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö-1 2 100 27/13
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT Ö-1 2 100 27/13
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Britt Lindberg - Åke Lindström 3 Ö-1 2 100 27/13
Svante Berglund - Martti Niileksela Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 V-1 E 100 27/13
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT Ö= 2 -90 17/23
Lars G Svensson - Christian Frisk Göran Nyqvist - Peter Perulf 1NT V= 3 -90 17/23
Louise Grandinsson - Christina Leander Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 1NT Ö= 7 -90 17/23
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Bibi Jönsson - Willy Landgren 1NT Ö= 2 -90 17/23
Peter Moricz - Barbro Melander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT Ö+1 2 -120 11/29
Helene Carstam - Ragnar Carstam Östen Svantesson - Mats Holm 1NT Ö+1 2 -120 11/29
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Olle Persson - Stefan Eriksson 1NT Ö+2 K -150 8/32
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT Ö+3 2 -180 6/34
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 S-2 Kn -200 3/37
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Anders Freij - Håkan Litsegård 2 S-2 D -200 3/37
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 2NT S-3 D -300 0/40