Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Dkn8764
4
9864
94
#
1053
Ekn82
E2
EDkn10
#
2
K1096
Dkn3
K8763
#
EK9
D753
K1075
52

Optimalt kontrakt: 6D S-5 -1100
 NT
N17172
S17172
Ö1261257
V1261257
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Louise Grandinsson - Christina Leander Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2D N= 6 470 40/0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V-2 Kn 200 37/3
Bibi Jönsson - Willy Landgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V-2 6 200 37/3
Ebon Agvard - Jan Öhman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N= 6 110 33/7
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Ulla Borgström - Monica Wester 2 N= 6 110 33/7
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Mörnstad - Carin Millar 1 S+1 10 90 30/10
Lars G Svensson - Christian Frisk Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT V= 7 -90 28/12
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö+3 E -170 23/17
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 Ö+3 E -170 23/17
Kent Hermansson - Lars Becklén Stig Unoson - Ulla Wästberg 2 Ö+4 E -170 23/17
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3 V+1 D -170 23/17
Anders Freij - Håkan Litsegård Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö+3 E -230 17/23
Rutger Persson - Claes Nilsson Svante Berglund - Martti Niileksela 3 Ö+3 E -230 17/23
Göran Nyqvist - Peter Perulf Olle Persson - Stefan Eriksson 4D N-2 D -300 14/26
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg 5 Ö+1 K -620 11/29
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 4 V= 4 -620 11/29
Sven Grahn - Wiveca Lindström Helene Carstam - Ragnar Carstam 4 V+1 9 -650 6/34
Britt Lindberg - Åke Lindström Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 V+1 D -650 6/34
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö+1 E -650 6/34
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Peter Moricz - Barbro Melander 3NT V+2 4 -660 2/38
Christer Östberg - Jan Walhagen Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4D N-4 9 -800 0/40