Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
D754
K432
10
E976
#

kn1098
kn432
KDkn103
#
EK109863
5
D8765
#
kn2
ED76
EK9
8542

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N72757
S82757
Ö510586
V510586
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ebon Agvard - Jan Öhman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4D Ö-2 E 300 39/1
Kent Hermansson - Lars Becklén Stig Unoson - Ulla Wästberg 4D Ö-2 E 300 39/1
Anders Freij - Håkan Litsegård Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö-2 E 100 32/8
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg 4 Ö-2 E 100 32/8
Louise Grandinsson - Christina Leander Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö-2 E 100 32/8
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö-2 E 100 32/8
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Peter Moricz - Barbro Melander 4 Ö-2 E 100 32/8
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö-1 K 50 20/20
Lars G Svensson - Christian Frisk Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö-1 E 50 20/20
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö-1 K 50 20/20
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 4 Ö-1 E 50 20/20
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 Ö-1 E 50 20/20
Sven Grahn - Wiveca Lindström Helene Carstam - Ragnar Carstam 3 Ö-1 E 50 20/20
Britt Lindberg - Åke Lindström Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö-1 K 50 20/20
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 Ö= E -110 10/30
Rutger Persson - Claes Nilsson Svante Berglund - Martti Niileksela 2 Ö= E -110 10/30
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 2 Ö= 8 -110 10/30
Christer Östberg - Jan Walhagen Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 Ö+2 2 -130 6/34
Bibi Jönsson - Willy Landgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S-3 10 -300 4/36
Göran Nyqvist - Peter Perulf Olle Persson - Stefan Eriksson 4D N-3 E -800 1/39
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Ulla Borgström - Monica Wester 4D N-3 E -800 1/39