Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Väst giv
alla i zon
#

EK106532
84
Dkn93
#
EK103
Dkn7
7532
E7
#
Dkn654
8
Ekn6
K1085
#
9872
94
KD109
642

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N54834
S54834
Ö684108
V885109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt Anders Freij - Håkan Litsegård 2D N+1 2 870 40/0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 V-1 E 100 29/11
Olle Persson - Stefan Eriksson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 V-1 E 100 29/11
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V-1 K 100 29/11
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö-1 9 100 29/11
Sven Grahn - Wiveca Lindström Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 V-1 E 100 29/11
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 Ö-1 9 100 29/11
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 Ö-1 E 100 29/11
Louise Grandinsson - Christina Leander Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 V-1 E 100 29/11
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 Ö-1 9 100 29/11
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö-1 9 100 29/11
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-1 E -100 18/22
Lars G Svensson - Christian Frisk Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 Ö= 9 -140 16/24
Ebon Agvard - Jan Öhman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4D N-1 E -200 14/26
Christer Östberg - Jan Walhagen Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT V= E -600 12/28
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg 4 V= E -620 6/34
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V= E -620 6/34
Peter Moricz - Barbro Melander Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö= 9 -620 6/34
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö= 9 -620 6/34
Helene Carstam - Ragnar Carstam Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 4 Ö= 9 -620 6/34
Britt Lindberg - Åke Lindström Svante Berglund - Martti Niileksela 4 Ö+1 K -650 0/40